Fyzikální jarmark – Út 28.5.2024, 8-12:00

Katedra fyziky TUL ve spolupráci se studenty Doctriny - Podještědského gymnázia, s.r.o. jako již každoročně uspořádala Fyzikální jarmark asi pro dvě stovky pozvaných prvňáčků z libereckých základních škol. Akce proběhla v úterý 28. 5. 2024 v dopoledních hodinách v prostoru před aulou TUL v budově G. Zúčastnili se žáci ze ZŠ Náměstí Míru, ZŠ 5. května, ZŠ Na Výběžku, ZŠ Doctrina a ZŠ Husova z Liberce. Děti si pod vedením studentů gymnázia mohly vyzkoušet zábavné pokusy z různých oblastí fyziky i vyrobit jednoduché fyzikální hračky. Za vynaložené úsilí sbíraly razítka na účastnickou kartu a byly potom také odměněny drobnou fyzikální hračkou, kterou si odnesly jako památku na TUL domů. Za katedru fyziky doufáme, že děti budou na fyziku i na svou (někdy úplně první) návštěvu TUL dobře vzpomínat, budou se k nám s důvěrou na další akce a možná i ke svému budoucímu vysokoškolskému studiu vracet.

TYPW3292

Prof. Mgr. Jiří Erhart, Ph.D., Mgr. Pavlína Hejsková, Ph.D.
Katedra fyziky TU v Liberci

RNDr. Vladimíra Erhartová